Motyvacija darbui: ką daryti, kai nesidirba?

Kiekvienas iš mūsų susiduria su akimirkomis, kai darbas atrodo neįdomus, o užduotys – neįveikiamos. Trūksta motyvacijos ir noro ką nors daryti. Tokiais atvejais naudinga prisiminti, kad motyvacija darbui nėra pastovi būsena, o veikiau raumenys, kuriuos reikia treniruoti.

Prieš jūsų akis 10 patarimų, kurie padės jums save motyvuoti.

  1. Nusistatykite aiškius tikslus

Pirmas žingsnis motyvacijos link – aiškių tikslų nusistatymas. Ko norite pasiekti savo darbe? Kokie yra jūsų ilgalaikiai ir trumpalaikiai tikslai? Kai žinosite, ko siekiate, tikslą pasiekti taps lengviau.

  1. Suskirstykite didelius tikslus į mažesnius

Dideli tikslai gali atrodyti gąsdinantys ir neįveikiami. Todėl juos suskirstykite į mažesnius, lengviau įgyvendinamus žingsnius. Pavyzdžiui, jei norite padidinti savo pardavimus 20%, suskirstykite šį tikslą į mažesnius, pavyzdžiui, padidinti pardavimus 5% per mėnesį.

  1. Apdovanokite save už pasiekimus

Kai pasieksite vieną iš savo tikslų, nepamirškite savęs apdovanoti. Tai padės jums išlaikyti motyvaciją ir judėti į priekį. Apdovanojimas gali būti bet kas – nuo skanių pietų iki naujo daikto ar išvykos.

  1. Sukurkite produktyvią darbo aplinką

Jūsų darbo aplinka daro didelę įtaką motyvacijai. Užtikrinkite, kad darbo vieta būtų tvarkinga, patogi ir aprūpinta visais reikalingais įrankiais bei resursais. Svarbu, kad darbo aplinkoje nebūtų perteklinio triukšmo ar kitų dėmesį blaškančių veiksnių.

Daugelį žmonių lengvai išblaško namų aplinka, todėl jei jaučiate, kad sunku susikaupti dirbant namuose, apsvarstykite kitas erdves darbui – bendradarbystės erdves ar kavines.

  1. Dirbkite komandoje

Darbas su kitais gali padėti išlikti motyvuotiems ir atsakingiems. Įsitraukite į komandą, pasidalinkite savo tikslais ir palaikykite vieni kitus. Jei dirbate vienas arba negalite fiziškai susitikti su kolegomis, prisijunkite prie bendradarbystės erdvių. Šiose erdvėse žmonės dirba su skirtingais projektais, tačiau visi susiduria su panašiais iššūkiais, todėl gali jausti bendrystę ir palaikyti vienas kitą.

  1. Nepamirškite pailsėti

Svarbu ne tik sunkiai dirbti, bet ir pakankamai pailsėti. Pervargimas gali sumažinti jūsų motyvaciją ir produktyvumą. Įsitikinkite, kad pakankamai miegate, reguliariai mankštinatės ir skiriate laiko savo pomėgiams.

  1. Nelyginkite savęs su kitais

Kiekvienas žmogus yra skirtingas ir turi savo unikalią kelionę. Nelyginkite savęs su kitais, nes tai gali tik nuvilti ir demotyvuoti. Vietoj to sutelkite dėmesį į savo pažangą ir įvertinkite save už savo pasiekimus.

  1. Ieškokite įkvėpimo

Skaitykite knygas, straipsnius apie motyvaciją bei produktyvumą, žiūrėkite filmus apie įkvepiančius žmonės arba klausykite tinklalaidžių su jus motyvuojančiais asmenimis. Taip pat įkvėpimo galite ieškoti ir kitur – grožinėje literatūroje, mene, gamtoje ar jus supančiuose žmonėse.

  1. Nesitikėkite, kad visada bus lengva

Natūralu, kad motyvacija kartais svyruoja. Svarbu nepasiduoti, jei jaučiatės neįkvėpti. Vietoj to, pažinkite savo jausmus ir pabandykite rasti būdų, kaip atgauti motyvaciją.

  1. Tikėkite savimi

Svarbiausia motyvavimo sąlyga – tikėjimas savimi. Tikėkite, kad galite pasiekti savo tikslus ir išpildyti savo svajones.

Trūksta motyvacijos darbui? Prisijunkite prie REDAKCIJA COWORKING!

Jei ieškote įkvepiančios aplinkos darbui, užsukite į „Redakcija Coworking“. Pirmąją dieną kviečiame išbandyti NEMOKAMAI!

Turite klausimų? Jų laukiame:

  • El. paštu: info@kaunascoworking.lt.
  • Telefonais: +370 699 12226.

Daugiau naujienų sekite mūsų FACEBOOK ar INSTAGRAM.